Dwudniowe warsztaty będą dotyczyły praktycznego wykorzystania filmów i seriali w terapii par. Uczestnicy zdobędą umiejętności integrowania filmu z pracą terapeutyczną, a także poznają
wyniki badań klinicznych dotyczących wpływu filmu na proces terapeutyczny.
psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (Certyfikat PTTPB nr 1233 oraz Certyfikat EABCT)
Specjalizuje się w wykorzystaniu filmu w codziennej pracy terapeutycznej.
➡️Dr n. med. Armen Mekhakyan to uznany psycholog, psychoterapeuta, mediator sądowy i popularyzator wiedzy o zdrowiu psychicznym.
➡️Prowadzi grupowe spotkania przy filmie, dedykowane rozwojowi osobistemu, wykorzystując oglądane obrazy do rozmowy o emocjach. Jako pierwszy w Polsce przeprowadził badania na temat filmoterapii i dowiódł skuteczności tej metody w zakresie poprawy jakości życia.
➡️Jest propagatorem wiedzy o zdrowiu psychicznym, aktywnie działającym na rzecz normalizacji i detabuizacji związanych z nim zagadnień. Edukuje między innymi za pomocą autorskiej audycji „Dobra terapia” w Radiu TOK FM, która została wyróżniona prestiżową nagrodą Złota Synapsa.
🟡 Zdobędziesz umiejętności integrowania filmu z pracą terapeutyczną, a także zrozumiesz wyniki badań klinicznych dotyczących wpływu filmu na proces terapeutyczny
🟡 Uporządkujesz wiedzę na temat obszarów, w których to narzędzie może być skuteczne, oraz jakie są jego potencjalne wyzwania
🟡 Osobiście doświadczysz, jak film może być skutecznym narzędziem terapeutycznym (wyjątkowa okazja dla praktykujących terapeutów)
Jako uczestnik otrzymasz certyfikat uczestnictwa wydany przez Szkołę Psychoterapii Dialog.
Zapisz się na warsztat, jeśli jesteś terapeutą par, niezależnie od nurtu w którym pracujesz. Warsztat jest również przeznaczon dla psychologów i psychoterapeutów, którzy interesują się terapią par i rodzin oraz chcą się nauczyć wykorzystania nowej techniki pracy w gabinecie.
Warsztaty to wyjątkowa okazja dla praktykujących terapeutów, aby osobiście doświadczyć, jak film może być skutecznym narzędziem terapeutycznym. Serial „Sceny z życia małżeńskiego” będzie kluczowy, dlatego zachęcamy uczestników do wcześniejszego obejrzenia materiału.