Jak pracować interwencyjnie i terapeutycznie z nastolatkiem i młodym dorosłym w kryzysie samobójczym?

Warsztat szkoleniowy dla psychoterapeutów, psychologów
i pedagogów

20.09.2024 (piątek)

8 godzin szkoleniowych

ul. Puławska 111b, Warszawa* (info)

24 osoby w grupie

690 zł

Praktyczny warsztat, na którym nauczysz się, jak przeprowadzić interwencję oraz jak pracować terapeutycznie z nastolatkiem i młodą osobą dorosłą w kryzysie samobójczym. Podczas warsztatu dowiesz się krok po kroku, jak pracować z nastolatkiem oraz młodą osobą dorosłą podczas kryzysu samobójczego, jak również nauczysz się wykorzystywać formularze i narzędzia pomocne w pracy.

Prowadząca

33vpIq78FKgpc0qV8MZyEfOAJ6Y86qGhXNmrKIZJ

Małgorzata Łuba

suicydolożka, psycholożka, trenerka – „To Be”, „Życie warte jest rozmowy”

Czego się nauczysz?

🔸 Nauczysz się wykorzystywać formularze i narzędzia skuteczne w pracy z osobami w kryzysie samobójczym.

🔸 Wzrosną twoje kompetencje w zakresie oceny zagrożenia samobójczego.

🔸 Będziesz wiedzieć, jaką procedury działania zastosować w przypadku osób w kryzysie samobójczym.

🔸 Zyskasz poczucie pewności co do niezbędnych działań, jakie należy podjąć w przypadku, gdy nastolatek lub młoda osoba dorosła przechodzi przez kryzys samobójczy.

CERTYFIKAT

Jako uczestnik otrzymasz certyfikat uczestnictwa wydany przez Szkołę Psychoterapii Dialog.

Warsztat obejmuje 9 godzin szkoleniowych.

W trakcie warsztatów…

Nauczysz się

Nauczysz się tworzyć plan bezpieczeństwa z twoim klientem

Nauczysz się jak angażować twojego klienta do samoobserwacji procesu zachowań samobójczych

Nauczysz się wykorzystywać przydatne w pracy formularze: C-SSRS, A-SPS, SSF

Nauczysz się technik aktywizacji behawioralnej oraz tworzenia tzw. pudełka nadziei

Dowiesz się

Dowiesz się, jak rozwija się proces zachowań samobójczych

Dowiesz się, jak oceniać zagrożenie samobójcze

Dowiesz się,  jakie procedury interwencyjne wdrożyć zależnie od poziomu zagrożenia samobójczego u twojego klienta

Dowiesz się, jak wzmacniać u twojego klienta poczucie więzi z życiem oraz wzmacniać nadzieję

Prowadząca

33vpIq78FKgpc0qV8MZyEfOAJ6Y86qGhXNmrKIZJ

Małgorzata Łuba

suicydolożka, psycholożka, trenerka – „To Be”, „Życie warte jest rozmowy”

➡️ W ramach „To Be” (2be.edu.pl) oraz we współpracy m.in. z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Centrum CBT, Fundacją ETOH prowadzi szkolenia dla szkół, placówek oświatowych i różnych instytucji pomocowych, o tym jak wspierać młode osoby z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.

➡️ Członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia. Jest zaangażowana w realizację kampanii „Życie warte jest rozmowy” (zwjr.pl). Jest ekspertką Biura ds.Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym IPiN w Warszawie (zapobiegajmysamobojstwom.pl) i opracowuje rekomendacje dla szkół, dotyczące reagowania w obliczu zagrożenia suicydalnego.

➡️  Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na temat interwencji w kryzysie samobójczym oraz w Menadżerskiej Akademii Nauk Społecznych w Warszawie na temat psychologicznych podstaw zachowań samobójczych, postwencji i samouszkodzeń.

➡️ Współautorka książek: Interwencje po śmierci samobójczej – o znaczeniu i potrzebie działań postwencyjnych w szkole, Samouszkodzenia – zrozumieć, aby zapobiec, Interwencja kryzysowa. Wybrane zagadnienia, Młodzi w kryzysie, Pracownia rozwoju zawodowego nauczyciela.

warsztaty@szkoladialog.pl