Jak pracować terapeutycznie z osobami należącymi do płciowych, seksualnych i relacyjnych różnorodności?

Warsztat stacjonarny
dla psychologów i psychoterapeutów

   23.11.2024 (sobota)

   9:00 – 17:00

   11 godzin szkoleniowych

  Puławska 111B, Warszawa >info<

   18 osób w grupie

    690 zł     

 

Praktyczny warsztat, na którym zdobędziesz niezbędną wiedzę o różnych grupach z którymi mogą się identyfikować Twoi pacjenci. (LGB, trans, praktykujące BDSM, aseksualne, poliamoryczne). Dowiesz się, jak skutecznie dopasować swój warsztat terapeutyczny do ich potrzeb. Na warsztacie poznasz skuteczne sposoby pracy terapeutycznej oraz własne, może ukryte, przekonania czy stereotypy dotyczące tej grupy pacjentów, które mogą utrudniać Ci pracę.

Prowadzący

QYljIRTMsf5umTxtx4ucrs2VucCRXIUYS9ebhSNs

Grzegorz Iniewicz

dr hab. n. społ.

prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, psycholog kliniczny, seksuolog kliniczny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta European Association for Psychotherapy. Współpracownik Uniwersytetu SWPS.

 „Otwartość Pana Profesora na różne kwestie i podkreślanie co jest realnie ważne – nie wścibskość, ale bezpieczeństwo i ciekawość.”

Czego się nauczysz?

🔸Zyskasz większą wiedzę i świadomość specyfiki funkcjonowania osób należących do płciowych, seksualnych i relacyjnych różnorodności

🔸Uwrażliwisz się na ich specyficzne potrzeby, poznasz ich charakterystyczne zachowania oraz język i dzięki temu staniesz się bardziej świadomym i skutecznym terapeutą dla tej grupy

🔸Zrozumiesz, jakie specyficzne zachowania i jaki język jest stosowany przez poszczególne grupy mniejszościowe

🔸Zwiększy się świadomość twoich własnych przekonań, które ty jako terapeuta wnosisz do relacji terapeutycznej z tymi osobami

CERTYFIKAT

Jako uczestnik otrzymasz certyfikat uczestnictwa wydany przez Szkołę Psychoterapii Dialog.

Dla kogo jest ten warsztat?

Zapisz się na warsztat, jeśli pracujesz jako psychoterapeuta (możesz mieć niewielkie doświadczenie w pracy), miewasz w swoim gabinecie osoby należące do różnorodności i chcesz nauczyć się, jak być dobrym terapeutą, dopasowanym do potrzeb tych osób. Na warsztat zapraszamy cię niezależnie od nurtu, w którym pracujesz i czy pracujesz z pacjentami indywidualnie czy też z parami lub rodzinami.

W trakcie warsztatów…

Nauczysz się / Dowiesz się

Nauczysz się, jak dopasowywać i skutecznie pracować terapeutycznie z poszczególnymi grupami

Dowiesz się, czym charakteryzuje się funkcjonowanie osób należących do różnorodności, w jakie relacje wchodzą oraz z jakimi problemami najczęściej trafiają na terapię:

– Osoby LGB
– Osoby transpłciowe
– Osoby praktykujące BDSM
– Osoby aseksualne
– Osoby żyjące w związkach poliamorycznych

Dowiesz się, jakich problemów jako terapeuta możesz doświadczać podczas pracy z tymi grupami oraz jak sobie z nimi radzić

Dodatkowo

Poznasz swoje własne, może ukryte, nastawienia, fascynacje, przekonania i potencjalne uprzedzenia, które mogą utrudniać Ci pracę jako terapeuta

Zobaczysz
odgrywane scenki, które pomogą Ci przyswoić w praktyce wiedzę i poćwiczyć jej stosowanie

Będziesz
miał/a okazję wnieść swój materiał terapeutyczny na forum warsztatu

Prowadzący

QYljIRTMsf5umTxtx4ucrs2VucCRXIUYS9ebhSNs

Grzegorz Iniewicz

dr hab. n. społ.

➡️ dr hab. n. społ., prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, psycholog kliniczny, seksuolog kliniczny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta European Association for Psychotherapy. Współpracownik Uniwersytetu SWPS.

➡️ Autor prac z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii, etiologii zaburzeń emocjonalnych, seksuologii i psychologii LGBT+. Współredaktor książek: „Koncepcja przywiązania. Od teorii do praktyki klinicznej”, „Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia”, „Wprowadzenie do Psychologii LGB”, „Jak przeżyć z teściami?”, „Orientacja seksualna. Źródła i konteksty”, „Dysforia i niezgodność płciowa”, autor monografii: „Stres mniejszościowy u osób biseksualnych i homoseksualnych”.

➡️ Członek Komisji Psychologii PAN, oddział w Krakowie. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Opinie o prowadzącym

Dobre zaznaczenie tematów i badań w temacie + użyteczne wskazówki.

Patrycja

Bardzo ciekawy temat i charyzma Pana Profesora 🙂

Aneta

Kontakt


warsztaty@szkoladialog.pl

+48 799 028 401