Jak diagnozować i różnicować zaburzenia ze spektrum autyzmu u dzieci i młodzieży w oparciu o najnowsze wytyczne?

Warsztat stacjonarny
dla psychologów i psychoterapeutów

14.09.2024 (sobota)

10 godzin szkoleniowych

Puławska 111B, Warszawa >info<

20 osób w grupie

690 zł

Praktyczny warsztat, na którym dowiesz się, jakie są najnowsze wytyczne odnośnie diagnozy spektrum autyzmu (wg ICD-11) oraz jak przeprowadzić poprawną diagnozę tego zaburzenia u dziecka czy nastolatka. Podczas warsztatu poznasz formularze przydatne w diagnozie, dowiesz się, jak przeprowadzić poprawną diagnostykę różnicową oraz jak prawidłowo napisać opinię na temat diagnozy.

Prowadząca

B6b4sIEnH5SBN8F6aT7BajlAqvSXdt2I80ZXVn11

Magdalena Markowska

dr n. społ.

„Bardzo ciekawe i merytoryczne spotkanie, poparte wieloma przykładami z praktyki, to bez wątpienia ogromna wartość.”

Czego się nauczysz?

🔸Zyskasz wiedzę i umiejętności w zakresie poprawnego diagnozowania i różnicowania zaburzeń ze spektrum autyzmu u dzieci i nastolatków

🔸Poznasz najnowsze kryteria diagnostyczne oraz wyniki badań dotyczące zaburzeń ze spektrum autyzmu

🔸Otrzymasz wzory i nauczysz się poprawnie pisać opinie na temat spektrum autyzmu u osób, które diagnozowałeś/aś

CERTYFIKAT

Jako uczestnik otrzymasz certyfikat uczestnictwa wydany przez Szkołę Psychoterapii Dialog.

W trakcie warsztatów…

Nauczysz się

Nauczysz się, jak diagnozować zaburzenia ze spektrum autyzmu u dzieci i młodzieży w oparciu o kryteria z ICD-11
Nauczysz się, jak prawidłowo różnicować zaburzenia ze spektrum autyzmu od innych zaburzeń i trudności rozwojowych
Nauczysz się poprawnie pisać opinie na temat diagnozy spektrum autyzmu
Będziesz mieć okazję przedstawić i popracować również na własnym materiale klinicznym

Dodatkowo

Dowiesz się, jak przebiega rozwój psychoseksualny u dzieci i nastolatków w spektrum autyzmu oraz jak prawidłowo odróżniżniać zachowania normatywne od zaburzeń w tej sferze
Poznasz kwestionariusze ADOS- 2 oraz ADIR

Prowadząca

B6b4sIEnH5SBN8F6aT7BajlAqvSXdt2I80ZXVn11

Magdalena Markowska

dr n. społ.

➡️ Jest doktorką nauk społecznych, psycholożką oraz podyplomową psycholożką kliniczną.

➡️ Jest współzałożycielką i prezeską Fundacji Instytut Da Vinci działającej na rzecz dzieci w spektrum autyzmu i ich rodzin oraz Niepublicznego Przedszkola Akademia Kota Leonarda, w którym opracowała autorską metodę edukacyjno-terapeutyczną do pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

➡️ Utworzyła Centrum Diagnozy i Terapii Koliber, w którym wraz z zespołem specjalistów zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju oraz wsparciem osób dorosłych. Pedagogika i psychologia, a zwłaszcza psychologia kliniczna dają jej szerokie możliwości oddziaływania interdyscyplinarnego głównie w procesie diagnozy i wczesnej interwencji małego dziecka.

➡️ Dydaktycznie i naukowo związana z Uczelnią Korczaka w Warszawie oraz Uniwersytetem WSB Merito.

Opinie o prowadzącym

Uporządkowanie i pogłębienie wiadomości w zakresie diagnostyki – aktualne spojrzenie i ocena.

Jolanta

Interdyscyplinarne spojrzenie na spektrum autyzmu, różnorodna wiedza poparta dowodami, artykułami i materiałami video, które Pani Doktor polecała.

Tomasz

warsztaty@szkoladialog.pl