Jak pracować z uzależnioną młodzieżą metodą terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR)?

Warsztat stacjonarny
dla psychologów i psychoterapeutów

   25 – 26.01.2025 (weekend)

   sobota, 10:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 15:00

   16 godzin szkoleniowych

  Puławska 111B, Warszawa >info<

   30 osób w grupie

    990 zł     

 

Praktyczny warsztat, na którym nauczysz się, jak pracować z uzależnioną młodzieżą metodą terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Podczas warsztatu będziesz miał/a okazję spojrzeć na terapię uzależnień i motywację pacjenta do leczenia w zupełnie nowy sposób oraz w praktyce poćwiczyć to podejście.

Prowadzący

G5rqnkunVmpQCFc7ZfOBXZMZ4rfgkEd82y6VxqGr

Jacek Szczepkowski

dr hab.

Terapeuta, trener i superwizor TSR (PSTTSR), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień,
Kierownik Katedry Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Wydziale Pedagogiki UKW w Bydgoszczy, członek European Brief Therapy Assocciation.

 „Fantastyczne Szkolenie, dużo cennych i użytecznych informacji… Brawo dla prowadzącego… Dla mnie spotkanie z prof. Jackiem Szczepkowskim to wyjątkowe wydarzenie… Pełen profesjonalizm, wiedza i doświadczenie… Dziękuję bardzo, dziękuję Szkole Psychoterapii DIALOG za świetną organizację… Pozdrawiam serdecznie.”

Czego się nauczysz?

🔸Nauczysz się w praktyce stosować TSR w pracy z uzależnioną młodzieżą

🔸Poznasz nowe metody i kierunki pracy z uzależnioną młodzieżą

🔸Zyskasz nowe spojrzenie na uzależnienie i kwestie motywacji pacjenta, które poszerzą twój sposób pracy z młodzieżą, która ma problem z uzależnieniem

🔸Poćwiczysz i zobaczysz, jak terapia TSR wygląda w praktyce

CERTYFIKAT

Jako uczestnik otrzymasz certyfikat uczestnictwa wydany przez Szkołę Psychoterapii Dialog.

Dla kogo jest ten warsztat?

Zapisz się na warsztat, jeśli pracujesz w roli psychologa, psychoterapeuty, pedagoga z uzależnioną młodzieżą i chcesz nauczyć się innowacyjnego podejścia do terapii uzależnienia, jakim jest metoda TSR. W warsztacie możesz śmiało wziąć udział nie będąc terapeutą uzależnień.

W trakcie warsztatów…

Nauczysz się

Nauczysz się, jak wraz ze swoimi klientami tworzyć techniki i narzędzia do pracy w oparciu o ich doświadczenia
Nauczysz się, jak przy pomocy TSRu:

– zwiększać możliwości wyboru klienta
– pomagać w zmianie destrukcyjnego nawyku
– rozwijać umiejętności podejmowania właściwych z punktu widzenia wyborów egzystencjalnych decyzji

Dowiesz się

Dowiesz się, jakie są założenia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) oraz jak używać jej w praktyce w pracy z uzależnioną młodzieżą
Dowiesz się, jakie są pomocne sposoby nawiązywania współpracy z młodzieżą
Dowiesz się, jaka jest rola diagnozy w terapii oraz jak rozumieć nałóg jako nawyk
Dowiesz się, jak pomagać swoim klientom radzić sobie z nawrotami uzależnienia

Prowadzący

G5rqnkunVmpQCFc7ZfOBXZMZ4rfgkEd82y6VxqGr

Jacek Szczepkowski

dr hab.

➡️ Terapeuta, trener i superwizor TSR (PSTTSR), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień,
Kierownik Katedry Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Wydziale Pedagogiki UKW w Bydgoszczy, członek European Brief Therapy Assocciation.

➡️ Autor książek, artykułów i opracowań dotyczących terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (m.in. “Terapia młodzieży z problemem narkotykowym. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach”, Toruń 2007; “Praca Socjalna. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach”, Toruń 2010; “Resocjalizacja młodzieży uzależnionej oparta na potencjałach. W poszukiwaniu rozwiązań instytucjonalnych”, Toruń 2016).

➡️Założyciel i wieloletni kierownik (lata: 2002-2021) Całodobowego Młodzieżowego Oddziału Leczenia Uzależnień – pierwszego w Polsce stacjonarnego ośrodka dla osób uzależnionych pracującego w oparciu o TSR.

Opinie o prowadzącym

Było super. Bardzo ważne było dla mnie to, że Pan Profesor jest nie tylko naukowcem, ale też praktykiem.

Anna

Bardzo ciekawe szkolenie – jestem psycholożką dopiero zdobywającą doświadczenie w pracy zawodowej i stojącą jeszcze przed wyborem Szkoły Psychoterapii – ale kurs podstawowy TSR w ramach wzbogacenia warsztatu na pewno rozważę 🙂 Dziękuję Panu Profesorowi za podzielenie się cennym doświadczeniem i niezwykłym spojrzeniem na samego pacjenta/klienta. A szkole Dialog, że „jak zwykle” zorganizowała niezwykłe szkolenie! 🙂

Paulina

Kontakt


warsztaty@szkoladialog.pl

+48 799 028 401